Весна Петрушевска: Едвај спасивме жива глава

- Едвај спасивме жива глава –вели вознемирената Весна Петрушевска, која избегала од куќата по куќна наметка, пренесува Телеграф.мк. Пожарникарите го ставија огнот под контрола и го расчистуваат теренот. Домот попладнево го посетија министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, и градоначалничката на Кисела Вода, Билјана Беличанец-Алексиќ, заедно со членови на Советот и општинската администрација.
| | веќе видена | слични

Пожарот избувнал вчераутро во семејниот дом на Петрушевски во скопската населба Кисела Вода Штетата од пожарот дополнително ќе ја утврдуваат надлежните од Кисела Вода ВО СТРАВОТЕН ПОЖАР ВО КИСЕЛА ВОДА Пожарот што избувна во домот на семејството Петрушевски првично го зафатил покривот на куќата. Внатре биле сите членови на семејството, но повредени нема затоа што успеале да се евакуираат навреме. - Едвај спасивме жива глава од пожарот - изјави за медиумите Петрушевска. Веднаш по информацијата за пожарот, семејството Петрушевски го посети градоначалничката на општината Кисела Вода и колешка-актерка на Петрушевска, Билјана Беличанец-Алексиќ, заедно со членови на советот и општинската администрација. Оттаму информираат дека Беличанец-Алексиќ на семејството му ветила еднократна финансиска помош, а еднократен надомест ќе даде и општинскиот совет. Колкава ќе биде финансиската помош ќе се знае по направениот увид од надлежните органи. За расчистување и санирање на штетите на располагање на семејството ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 264 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Вчерашното дерби во Премиер лигата меѓу Манчестер сити и Тотенхем, кое заврши со 2-2 , не ги задоволи навивачите ниту на двете екипи. Целта беше да се освојат ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Весна Петрушевска: Едвај спасивме жива глава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: