Кери и НАТО загрижени од ситуацијата во Либија

5 копии

Вакуумот на моќта ги засили радикалните групи, кои се подеднакво непријатели на симнатиот режим и на сегашниот под заштита на Западот Пред една година Абу Анас ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Либискиот премиер Али Зејдан денеска изјави дека неговото киднапирање нема негативно да влијае на безбедноста на Либија. Либискиот премиер Али Зејдан денеска ...
| | веќе видена | слични

,,Моето киднапирање нема негативно да влијае врз безбедноста на Либија,, – изјави премиерот Али Зејдан кој денеска наутро беше грабнат како дел од, како што ...
| | веќе видена | слични

Либискиот премиер Али Зејдан е приведен во Одделот за борба против криминалот при Министерството за внатрешни работи на Либија и е во добра здравствена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 338 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 586 | | | веќе видена

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 290 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии – на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 173 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кери и НАТО загрижени од ситуацијата во Либија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: