12 Кривични пријави во акцијата “Претседавач”


12 кривични пријави за “актерите” во случајот “Претседавач”. Групата уапсени осомничени меѓу кои недостасувам само претседателот на советот на општина Центар мирослав Шиповиќ, се обвинети за криминал во АД “Mашинопромет” тежок 1 милион евра. 12 кривични пријави за “актерите” во случајот “Претседавач”. Групата уапсени осомничени меѓу кои недостасувам само претседателот на советот на општина Центар мирослав Шиповиќ, се обвинети за криминал во АД “Mашинопромет” тежок 1 милион евра. 11 веќе се на распит пред истражен судија, а по Шиповиќ сеуште се трага. Меѓу уапсените се и висок функционер во управата за јавни приходи и повече сопственици на приватни фирми од Скопје и Штип. И покрај тоа што веќе е познато дека првообвинетиот Шиповеќ е во САД, понего сеуште не е распишана меѓународна потерница. МРВ денеска излезе со детали за тоа како е извршен крмининалот во “Машинопромет”. Во меѓувреме АД „Машинопромет“ доставува барање до УЈП, во кое ги информира дека стоката на залиха со која располагаат е застарена и ...
| | веќе видена | слични

Останато

ТДП како најстара и најискусна политичка партија на Турците во Република Северна Македонија, секогаш е подготвена да одговара и да дава отчет пред своите ...
сите 185 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 277 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 176 | | | веќе видена

Сите анкети покажуваат предност во корист на ВМРО-ДПМНЕ, а таа предност е околу 100.000 гласови рече Христијан Мицкоски во интервју за „Македонско радио“, ...
сите 382 | | | веќе видена

Чувар вработен во угостителски објект лоциран на скопскиот булевар „Јане Сандански“ во раните утрински часови на 22. октомври во полиција пријавил дека маж ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

12 Кривични пријави во акцијата “Претседавач”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: