Царината на Табановце заплени 5,5 килограми хероин

Царинските служби вчеравечер на граничниот премин Табановце спречија обид за шверц на 5,5 килограми хероин. Дрогата е пронајдена во возило „ровер 75“ со албански регистарски ознаки, управувано од албански државјанин, кој бил придружуван од уште едно лице. „При контрола на возилото, во просторот на сигурносното перниче во фабричка шуплина специјално приспособена за криење стока се пронајдени 11 пакувања хероин“, информираат од Царината. Тие дрогата ја набавиле од државјанин на Албанија, а намерата им била да ја пренесат до Белград. Истрагата покажала дека во период од еден месец, тие два пати со возилото пренесувале дрога во Италија и во Хрватска. Хероинот е со голема чистина и со одличен квалитет и во големопродажба на нарко-пазарите во Европа достигнува цена до 180.000 евра.
| | веќе видена | слични
9 копии

Грчката полиција, на граничниот премин Капштица на грчко-албанската граница, синоќа уапсила шесесет и шест годишен македонски државјанин, откако во задниот дел од комби возило, кое го управувал, открила 114 килограми марихуана. Дрогата била пакувана во 104 пакетчиња. Освен дрогата и возилото од Македонецот, чиј идентитет не се наведува, биле одземени и мобилен телефон, две картички и 90 евра. Уапсениот ќе одговара за недозволена трговија со дрога. Марихуната била албанско производство, а требало да заврши на грчкиот нарко пазар. Истрагата продолжува поради основани сомненија дека во шверцот на дрогата се вмешани и други лица.
| | веќе видена | слични

Македонски државјанин е уапсен синоќа на албанско-грчкиот граничен премин Капштица откако во задниот дел од комби возилото со кое управувал, грчките гранични служби пронашле 114 килограми марихуана. Дрогата била пакувана во 104 пакетчиња. Од Македонецот, чиј идентитет не се наведува, освен дрогата и возилото, биле одземени и мобилен телефон, две картички и 90 евра. Уапсениот ќе одговара за недозволена трговија со дрога. Марихуната била албанско производство, а требало да заврши на грчкиот нарко пазар. Истрагата продолжува поради основани сомненија дека во шверцот на дрогата се вмешани и други лица.
| | веќе видена | слични

Македонец уапсен со 114 килограми марихуана на грчко-албанската граница Македонски државјанин бил уапен синоќа од грчката полиција со 114 килограми дрога во своето возило. Грчката полиција, на граничниот премин Капштица на грчко-албанската граница, синоќа уапсила шесесет и шест годишен македонски државјанин, откако во задниот дел од комби возило, кое го управувал, открила 114 килограми марихуана. Дрогата била пакувана во 104 пакетчиња. Освен дрогата и возилото од Македонецот, чиј идентитет не се наведува, биле одземени и мобилен телефон, две картички и 90 евра. Уапсениот ќе одговара за недозволена трговија со дрога. Марихуната била албанско производство, а требало да заврши на грчкиот нарко пазар. Истрагата продолжува поради основани сомненија дека во шверцот на дрогата се вмешани и други лица.
| | веќе видена | слични

Полицијата во Грција, на граничниот премин Капштица, на грчо-албанската граница, синоќа уапсила македонски државјанин на возраст од 66 години, откако во возилото со кое се превезувал, открила 114 килограми марихуана. Уапсениот ќе одговара за недозволена трговија со дрога. Марихуната со албанско потекло требало да заврши на грчкиот нарко пазар.
| | веќе видена | слични

Дрогата била пакувана во 104 пакетчиња. Освен дрогата и возилото од Македонецот, чиј идентитет не се наведува, биле одземени и мобилен телефон, две картички и 90 евра. Уапсениот ќе одговара за недозволена трговија со дрога. Марихуаната била албанско производство, а требало да заврши на грчкиот нарко пазар. Истрагата продолжува поради основани сомненија дека во шверцот на дрогата се вмешани и други лица. /МИА/
| | веќе видена | слични

На граничниот премин Капштица на грчко-албанската граница синоќа биле запленети 114 килограми марихуана. На граничниот премин Капштица на грчко-албанската граница синоќа биле запленети 114 килограми марихуана.Дрогата била пронајдена кај 66-годишен македонски државјанин, во задниот дел на неговото комби возило. Дрогата била спакувана во 104 пакетчиња, а освен дрогата од Македонецот биле одземени и запленети мобилен телефон, две картички и 90 евра.Запленетата дрога требало да заврши на грчкиот нарко пазар. Полицијата истражува дали во шверцот на марихуаната се замешани и други лица.ФОТО: денешен
| | веќе видена | слични

На граничниот премин Капштица на грчко-албанската граница синоќа биле запленети 114 килограми марихуана. Дрогата била пронајдена кај 66-годишен македонски државјанин, во задниот дел на неговото комби возило. Дрогата била спакувана во 104 пакетчиња, а освен дрогата од Македонецот биле одземени и запленети мобилен телефон, две картички и 90 евра. Запленетата дрога требало да заврши на грчкиот нарко пазар. Полицијата истражува дали во шверцот на марихуаната се замешани и други лица. Објавено: 11.10.2013 - 11:20
| | веќе видена | слични

Останато

„Макрон кажа „не“, а на Балканот една влада веќе се распаѓа: Ако на Европа и требаше доказ дека се уште има политичко влијание во светот, во моментов може да ...
сите 540 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царината на Табановце заплени 5,5 килограми хероин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: