Превртениот камион не е на Прилепска Пиварница

Со оваа изјава сакаме да објасниме и да ги избегнеме сите забуни во врска со камионот што се преврте рано утринава на кружниот тек во Ѓорче Петров. Имено, иако камионот превезувал пиво Туборг, тоа не е камион на Прилепска Пиварница и пренесуваното пиво не е наменето за македонскиот пазар. Според нашите сознанија станува збор за камион со роба што транзитирал од Албанија за Романија. Прилепска Пиварница секогаш се грижи за начинот на транспорт на производите како битен аспект за зачувување на квалитетот, за својата дистрибутивна мрежа и секако притоа да не биде предизвикуван хаос во сообраќајот. Со истата внимателност ќе продолжиме и понатаму затоа што пред сè Прилепска Пиварница подеднакво ја дели својата одговорност и обврска кон своите потрошувачи, вработените и соработниците.
| | веќе видена | слични

Прилепска пиварница информира дека камионот кој се преврте во Ѓорче Петров нема никаква поврзаност со компанијата, ниту пак пивото било наменето за македонскиот пазар. „Со оваа изјава сакаме да објасниме и да ги избегнеме сите забуни во врска со камионот што се преврте рано утринава на кружниот тек во Ѓорче Петров. Имено, иако камионот превезувал пиво Туборг, тоа не е камион на Прилепска Пиварница и пренесуваното пиво не е наменето за македонскиот пазар. Според нашите сознанија станува збор за камион со роба што транзитирал од Албанија за Романија. Прилепска Пиварница секогаш се грижи за начинот на транспорт на производите како битен аспект за зачувување на квалитетот, за својата дистрибутивна мрежа и секако притоа да не биде предизвикуван хаос во сообраќајот. Со истата внимателност ќе продолжиме и понатаму затоа што пред сè Прилепска Пиварница подеднакво ја дели својата одговорност и обврска кон своите потрошувачи, вработените и соработниците“ – стои во соопштението од Прилепска Пиварница
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Превртениот камион не е на Прилепска Пиварница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: