Пукотници, експлозии и мртви тела - исповед на Македонец кој ја преживеа драмата во Најроби!

Велковски, без документите, не може да се врати во Македонија. 20 часа - како цела вечност, траела голготата на Александар Велкоски од Прилеп за време на ...
| | веќе видена | слични

Триесет и осум годишниот Александар Велковски од Прилеп, успеа да ја преживее дваесет часовната голгота во трговскиот центар Вестгејт во Најроби, но сепак ...
| | веќе видена | слични

За неколку дена Александар Велкоски ќе го напушти Најроби, градот од кој, како што вели, му останаа само горчливи спомени. По прилогот на Канал 5, 38-годишниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И Македонец се нашол во заложничката драма во Најроби! Се работи за 38-годишниот Александар Велкоски со потекло од Прилеп кој отишол по пелени за својата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонец кој отишил по пелени за ќерка си, 20 часа бил во заложништво трговскиот центар во Најроби, но за среќа, успеал да избега. Триесет и осумгодишниот ...
| | веќе видена | слични

Македонското МНР се уште не стапило во контакт со 38-годишниот Александар Велкоски од Прилеп, кој 20 часа се обидувал и на крајот успеал да се спаси од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 215 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукотници, експлозии и мртви тела - исповед на Македонец кој ја преживеа драмата во Најроби!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: