Романтична пролет со Burberry Prorsum пролет 2014

Започна и модната недела во Лондон, а можеби една од најочекуваните ревии секоја сезона е токму ревијата на Burberry Prorsum . Познати по нивните обожувани мантили и впечатливи здолништа тие секоја сезона знаат да не изненадат со некој новитет. Ако минатата сезона фаворите беа нивните метални мантили и пеплум здолништа, тогаш со сигурност оваа сезона пастелните мантили слатки и романтични и здолништата од тантела ќе бидат фаворит помеѓу модните следбеници. Целата колекција изгледа како некое мало богатство од слатки во розови, крем и минт нијанси, додека изненадување прават само неколку модели со точки и риги, но кои повторно се вклопуваат во целата идеја за романтизам. Тантелата е главниот материјал на оваа колекција и затоа секое парче облека изгледа толку посебно и луксузно. Исто така сите модели ја следат линијата на женското тело и посебно ги истакнуваат сите атрибути. Зарем нема жена која не би посакала за себе едно вакво парче облека од тантела во пастелен тон.
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романтична пролет со Burberry Prorsum пролет 2014

Од:
До кого (е-маил):
Порака: