Јанкуловска: Шилегов ќе треба на суд да ги докаже тврдењата против мене

По објавата на СДСМ за зголемување на нејзиниот имот, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска жестоко реагираше: „Петре Шилегов лаже. СДСМ лаже. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Според неа, она што портпаролот на опозициските социјалдемократи Шилегов не го разбрал, дека сите надлежни институции го демантираа, е негов личен проблем. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Навистина е тажно дури и за оние граѓани кои изминативе седум години не и свртеа грб на погубната политика на СДСМ, да гледаат како портпаролот Петре Шилегов, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на опозициската СДСМ, Петре Шилегов на денешната прес-конференција истакна дека Антикорупциската комисија не и помогнала, туки, како што рече, уште ...
| | веќе видена | слични

Госпоѓо Јанкулоска, соочена со фактите и вистината, како во квизот „Милионер“, се одлучивте да одиграте „повикај пријател“, но вашиот пријател, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 212 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 202 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 121 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 199 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанкуловска: Шилегов ќе треба на суд да ги докаже тврдењата против мене

Од:
До кого (е-маил):
Порака: