Судот ќе бара декласификација на доверливите документи

2 копии

Останато

Охрид, 29. септември 2023 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро и натаму е под просекот за овој период од годината. Според денешните мерења на ...
сите 181 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојановска се јави директно во емисијата Црвена Линија на Телма, каде се дискутираше за тоа Дали во Македонија има доволно ...
сите 121 | | | веќе видена

Нема да има компромис во делот на одлуките на Владата за цените на прехранбените производи. Очекуваме сите производители, дистрибутери и увозници да ги намалат ...
сите 234 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 109 | | | веќе видена

Бројот на загинати во експлозија и пожар во складиште за гориво во Нагорно Карабах се искачи на 170, соопштија денеска официјални лица, пренесува Ројтерс ...
сите 220 | | | веќе видена

Во Министерството за одбрана вечерва беше одбележано 30- годишноto партнерство меѓу Армијата на Република Северна Македонија и Националната гарда на Вермонт. ...
сите 164 | | | веќе видена

Во голема акција на полицијата во Белград се запленети речиси 200 килограми синтетичка дрога, а десетина лица се уапсени, дознава „Танјуг“. Уапсените се ...
сите 45 | | | веќе видена

СВР Скопје – Единица за недозволена трговија поднесе кривична пријава против М.М.(60) и Б.М.(35), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот ќе бара декласификација на доверливите документи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: