Иванов-Рама: Европска идеја за обединет Балкан

2 копии

Македонското друштво „Илинден“-Тирана во денешното соопштение ја поздрави средбата меѓу претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов и албанскиот ...
| | веќе видена | слични

- Изјавата на премиерот Рама дека ќе посвети внимание за македонското национално малцинство во Република Албанија е голем чекор и дава надеж дека новата ...
| | веќе видена | слични

Алдо Бумчи, пратеникот на Демократската партија на Албанија реагираше на изјавата на премиерот Еди Рама по неговата вчерашна средба со македонскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Демократската партија на Албанија, преку нејзиниот пратеник Алдо Бумчи, реагираше на изјавата на премиерот Рама при неговата денешна средба со македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 160 | | | веќе видена

Полицијата синоќа во скопски Центар уапсила неколку лица откако кај нив била најдена дрога. Прво околу 21 часот, во Дебар Маало, полициски службеници од ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 212 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 201 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 121 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов-Рама: Европска идеја за обединет Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: