Ренова ја слави првата шампионска титула

Ренова ја освои својата прва шампионска титула, Работнички и Металург ќе играат во Лига Европа, а Милано ќе се бори за опстанок преку баражот за пополнување на ...
| | веќе видена | слични

"Гипсарите", кои однапред ја обезбедија првата шампионска титула во својата историја, се празени на последниот настап од Работнички, во Тетово, со што не ...
| | веќе видена | слични

По скусена постапка викендов е завршен контроверзниот 18. фудбалски шампионат на Македонија . Ренова е седмиот освојувач на првенствената трка. Покрај првиот ...
| | веќе видена | слични

Со победата во Тетово над новиот шампион Ренова од 1:0, екипата на Работнички го освои второто место во првенството. Вардар на домашен терен славеше во дуелот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 751 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ренова ја слави првата шампионска титула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: