Чекор напред за приближување на Македонија кон ЕУ

Либерално-демократската партија го поздравува потпишувањето на Меморандумот за исполнување на стратешката цел за членство на Република Македонија во Европската ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Европската комисија доцна синоќа го поздрави потпишаниот Меморандум за стратешката цел – членство во Европската унија на Република Македонија, кој го потпишаа ...
| | веќе видена | слични

Како што јави МИА, во неформалната Влада на Унијата се уште го проучуваат текстот на Меморандумот, но не кријат дека е одличен потег на патот на Македонија кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 448 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чекор напред за приближување на Македонија кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: