Македонија доби ден на знамето

Македонија доби ден на знамето. Денеска гардата за прв пат свечено ги смени знамињата пред Собранието, со подршка од воениот оркестар откако државните ...
| | веќе видена | слични

Силниот дожд во саботата не поколеба стотина граѓани да го проследат кревањето на државното знаме пред Собранието. Оваа церемонија ќе се случува секоја втора ...
| | веќе видена | слични

Поглед Државните знамиња што се веат на јарболите пред Собранието, Владата и пред работната вила на претседателот отсега ќе се менуваат на секои две недели. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 558 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 401 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија доби ден на знамето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: