На Браќа Манаки - Животот е скокање, Животот е убав

4 копии

Во Фестивалскиот центар во Театарот во Битола, синоќа, во рамките на 34-тото издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“, беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

министерката за култура Елизабета Канчевска Милевска во нова „улога“. Таа ужива во прошетката со ќеркичката на директорката на фестивалот, Лабина Митевска. ...
| | веќе видена | слични

На промоцијата, министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска рече дека се работи за значаен проект од национален интерес во областа на културата, кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинотека на Македонија вчера вечерта, на 34. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, го промовираше ДВД изданието и имаше проекција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 776 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

По трагичниот настан, додека изведувачот не обезбеди спецификација за да докаже дека материјалот е отпорен на пожар, технички јас изјавувам дека сите објекти ...
сите 135 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 215 | | | веќе видена

Демократијата доаѓа од народот за да му служи на народот, напиша меѓу другото премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил по повод Меѓународниот ден на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Браќа Манаки - Животот е скокање, Животот е убав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: