Косово ја отвори границата


Македонија покажа цврст институционален став Со кревањето на рампата од Косово, се стави крај на трговската војна меѓу двете земји, а која беше предизвикана од ...
| | веќе видена | слични

Точно на полноќ, профункционира границата со Косово, автомобилите и камионите слободно циркулираат, патниците поминуваат.Од ноќеска на полноќ престана да важи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рампите на граничниот премин Блаце се кренаа. Автомобилите и камионите слободно циркулираат, патниците поминуваат – се нормализира сообраќајот на ...
| | веќе видена | слични

Косово ги крена рампите за увоз на македонски производи, Македонија ја повлече мерката за условен увоз на брашно и патни такси за косовските државјани. И така ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 641 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Скопје, Тетово и Куманово се градовите во кои има најмногу активни случаи на заразени со корона вирус. Бројките на надлежните покажуваат пад на новозаразени, ...
сите 360 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 641 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово ја отвори границата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: