Продолжува хрватската поддршка за Македонија

2 копии

По неуспехот на европските полтичари да придонесат во решавањете на спорот со името, во процесот повторно се враќаат Американците. Дел од домашните аналитичари ...
| | веќе видена | слични

Хармонизирање на односите меѓу земјите во Југоисточна Европа била темата поради која премиерот Никола Груевски место да се сретне со американскиот помошник ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон очекува брзо решавање на спорот околу името e пораката што американскиот помошник-државен секретар, Филип Гордон, му ја пренел синоќа во Загреб на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 527 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 293 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 347 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 393 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува хрватската поддршка за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: