Утре малку повеќе сонце од денеска


Променливо облачно време, на места со повремен дожд и со локална појава на грмежи, попладневните часови, не очекува утре. Во северозападните делови се очекуваат пообилни врнежи. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец кој на моменти ќе засилува по интензитет, особено во западните подрачја. За разлика од денеска, сепак утре времето ќе биде потопло со подолги сончеви периоди, со максимална температура до 32 Целзиусови степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно и потопло со подолги сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 28 степени.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и ветровито со мала до умерена локална облачност. Дневната температура ќе се движи од 16 до 27 степени Целзиусови. Во Скопје, времето ќе биде сончево со температура до 26 степени Целзиусови.
| | веќе видена | слични
5 копии

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 20 до 27. Во Скопје слично време, со утринска температура до 12 и со дневна до 26 степени. Во недела ќе има благ пораст на дневната температура која се очекува да се движи од 22 до 29 степени. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 20 до 27.Во Скопје слично време, со утринска температура до 12 и со дневна до 26 степени.Во недела ќе има благ пораст на дневната температура која се очекува да се движи од 22 до 29 степени.
| | веќе видена | слични

Силно невреме попладнево го зафати скопскиот регион, кое беше проследено со дожд и силен ветер.Во утре метеоролозите најавуваат претежно сончево и ветровито со пад на температурите. Слаб северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северозападен и западен ветер. Утринските температури од 4°C до 14°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 21°C до 30°C. УВ индекс 6.
| | веќе видена | слични

Повремени сончеви периоди ќе има во јужните и југозападните предели. Локално може да наврнат и до 20 литри дожд. Ќе дува умерен западен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен западен и југозападен ветер. Ветерот понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат од 10°C до 18°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 23°C односно до 32°C. УВ индекс 5. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура од 15°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 26°C. Во сабота ќе биде претежно сончево и ветровито со пад на температурите. Слаб северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северозападен и западен ветер. Утринските температури од 4°C до 14°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 21°C до 30°C. УВ индекс 6. Во недела по студеното утро во текот на денот ќе биде сончево и потопло. Слаб ветер со променлив правец, а во западните предели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија во петок ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици и ветровито. Повремени сончеви периоди ќе има во јужните и југозападните предели. Локално може да наврнат и до 20 литри дожд. Ќе дува умерен западен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен западен и југозападен ветер. Ветерот понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат од 10°C до 18°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 23°C односно до 32°C. УВ индекс 5. Во Скопје во петок ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура од 15°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 26°C. Во сабота ќе биде претежно сончево и ветровито со пад на температурите. Слаб северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северозападен и западен ветер. Утринските температури од 4°C до 14°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 21°C до 30°C. УВ индекс 6. Во недела по ...
| | веќе видена | слични
25 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со ретки грмежи. На места се очекуваат пообилни врнежи, особено во претпладневните часови. Ќе дува и умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи 10 до 18, а дневната од 18 до 28 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд особено претпладне, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 23 степени.
| | веќе видена | слични

Денеска времето во Република Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно со услови за појава на локални врнежи од дожд и електрични празнења. Сончеви периоди се очекуваат во јужните и југозападните предели од републикава. На одредени делови се очекува да заврнат и по 20 литри дожд. Температурата ќе се движи во интервал од 10 до 18, а максималните дневни ќе се движат од 23 до 32 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, но малку потопло со подолги сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд особено во попладневните часови кога ќе бидат проследени и со грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од западен и југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 26 до 32 степена. Во Скопје ќе биде променливо облачно и потопло со подолги сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 28 степени. Стабилизирање на времето се очекува од петок кон крајот на денот кога од север ќе се спушта постуден воздух и ќе донесе заладување така да за време на викендот ќе преовладува стабилно, суво и постудено време.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 371 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 950 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 150 | | | веќе видена

Прес конференција на Венко Филипче: Во изминатите 2 години, со конкретни мерки и политики во здравството покажавме што значи вистинска грижа за пациентите, за ...
сите 159 | | | веќе видена

Во ВМРО-ДПМНЕ, буквално ништо не се менува, партијата се уште работи по инструкции од Будимпешта. Груевизмот зрачи. Игор Јанушев, Христијан Мицкоски и врвот ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре малку повеќе сонце од денеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: