Амбасадорите на постојаните членки на Советот за безбедност на разговори за Сирија

Меѓу темите за коишто ќе се расправаат дипломатите на САД, Русија, Кина, Велика Британија и Франција, ќе биде и француската нацрт-резолуција со којашто на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Двајцата ќе се сретнат повторно на крајот на месецот во Њујорк. Американскиот државен секретар Џон Кери и неговиот руски колега Сергеј Лавров прават свеж ...
| | веќе видена | слични

Кери, кој изјави дека разговорите за сириското хемиско оружје биле конструктивни, додаде на прес-конференцијата дека новата средба со Лавров е планирана за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот секретар на САД Џон Кери изјави денеска дека со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров имал конструктивни разговори за сириското хемиско оружје. ...
| | веќе видена | слични

Во Женева денеска ќе се одржи трилатерална средба меѓу државниот секретар на САД, Џон Кери, рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, и пратеникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преговорите за формирање Влада продолжуваат викендов помеѓу генералните секретари на СДСМ и ДУИ - Љупчо Николовски и Артан Груби, откако во четвртокот ...
сите 697 | | | веќе видена

Нови 160 случаи на заразени со коронавирусот од направени 2.172 тестирања беа регистрирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 ...
сите 556 | | | веќе видена

Група родители во Хрватска почнаа кампања против физичко присуство на децата на училиште, во услови на влошената епидемиолошка состојба во државата и побараа ...
сите 577 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 170 | | | веќе видена

Доделувањето на мандатот без претходно обезбедено парламентарно мнозинство и без функционално Собрание, според универзитетскиот професор по право, Јетон ...
сите 233 | | | веќе видена

Во Скопје вечерва се одржа протест против поскапувањето на струјата. Собирни места за граѓаните беа Жена парк и паркот во Чаир, од каде потоа се упатија пред ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадорите на постојаните членки на Советот за безбедност на разговори за Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: