Дневник од снимањето на „Игра на тронови“ IV: Во исчекување на епска битка

Оваа недела речиси и да немаше информации за снимањето на четвртата сезона на „ Игра на тронови “, но неодамна беа откриени имињата на режисерите на сите епизоди. А тоа може многу да ни открие за содржината на секоја епизода. Иако нема нови режисерки имиња, едно име сепак се истакнува. Првата епизода ја режираат Дејвид Бениоф и Д.Б. Вајс, додека Алекс Грејвс ќе го преземе водството од 2. епизода (тој во третата сезона беше задолжен за 4. и 5. епизода кога е убиен заповедникот на Ноќната стража и кога Џон и Игрит имаа љубовна романса). Покрај наведените, Алик Сахаров (кој качувањето по Ѕидот го претстави на малите екрани) и Мишел Мекларен (венчавката на Тирион и Санса) се задолжени за по две епизоди. Нил Маршал (Извор: www. whatculture.com) Доаѓаме и до највозбудливиот момент. Деветтата епизода (во која најчесто се случуваат најважните настани во „Игра на тронови“) ќе ја режира Нил Маршал , кој во втората сезона ја осмисли сцената со битката кај Црновода . Тоа навестува дека пред самиот крај на сезоната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Смешно и жално е што после четири месеци од добивање на сите докази за случајот Рекет, Заев дозволи УЈП да влезе во контрола на невладините организации на Боки ...
сите 563 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 113 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 146 | | | веќе видена

Ибрахим Дехари ќе биде нов министер за странски инвестиции, дознава телевизијата Алсат М. Дехари е кадар на ДУИ, бизнисмен, потекнува од селото Гајре, а во ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневник од снимањето на „Игра на тронови“ IV: Во исчекување на епска битка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: