Убиен киднаперот од Луизијана, ослободени тројцата заложници

Сент Џозеф, 14 август - Вооружениот киднапер, кој зеде заложници во локалната банка во Сент Џозеф во Луизијана, е убиен од полицијата откако тој ранил двајца од заложниците, соопшти полицијата. Претходно тој ослободи една жена. Полковникот Мајк Едмонсон од локалната полиција вели дека во текот на преговорите, осомничениот 20-годишен Фуад Абдо Ахмед рекол дека ќе ги убие заложниците, по што полицијата влегла во зградата и го усмртила, пренесе AP. Едмонсон вели дека тој пукал во киднапираните маж и жена, по што бил убиен, а двајцата заложници биле однесени во болница. Вооружениот киднапер зел во заложништво две жени и еден маж во банката, а по преговорите со полицијата ја ослободил едната од жените која била неповредена. Родителите на киднаперот имале продавница во гратчето веднаш спроти банката. Се уште не се знае мотивот на напаѓачот за заложништвото. Градоначалникот на Сент Џозеф, Едвард Браун, вели дека граѓаните се во шок и дека некои дури и го напуштиле градот поради лажни информации дека е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1185 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, но не успеал. Се ...
сите 413 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена

Го контролира ли некој експрес лонецот кој на Балканот врие? Се тресе и татни лонецот, а никако да се најде вентил за да не експлодира. А, се започна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиен киднаперот од Луизијана, ослободени тројцата заложници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: