Стојан Клопчевски си заминува од Вардар осигурување

Долгодишниот генерален директор на најпрофитабилната македонска осигурителна компанија Вардар осигурување најави повлекување од функцијата. Под раководство на Стојан Клопчевски Вардар осигурување стана една од најуспешните компании во земјава и години по ред од низа финансиски институции беше прогласувана за најдобра осигурителна компанија во земјава. Вардар Осигурување е основана во 1968 г. како мала единица на ЗОИЛ Југославија и ЗОИЛ Белград, за да веднаш потоа работната единица во Македонија се зголеми и прошири во Филијала со статутс на правно лице на новоформираниот ЗОИЛ Дунав Белград. Со осамостојувањето на Македонија како суверена држава, во 1993г. година главната филијала Вардар Скопје се регистрира како Мешовито акционерско друштво за осигурување Вардар Скопје. Меѓутоа, со стапување во сила на Законот за осигурување на имоти и лица наРепублика Македонија во 1994г.се изврши нова регистрација и од тогаш нашето друштво гласи под називот А.Д за осигурување Вардар Скопје.Компанијата ина 19 филијали и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Костадин Богданов кој на вчерашната седница на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ беше разрешен од партиските функции во партијата, преку Фејсбук го честита Денот на ...
сите 306 | | | веќе видена

По лидерот на ДУИ Али Ахмети и премиерот Зоран Заев седна во пратеничкото столче и чека да започне седницата. Во салата сеуште не се присутни пратениците на ...
сите 82 | | | веќе видена

Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер на брифингот со новинари во резиденцијата на американскиот амбасадор, на ...
сите 75 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска Старова, која беше исклучена од партијата бидејќи гласаше „за“ отворање на Уставот, во нејзиното гостување во Тренд ...
сите 124 | | | веќе видена

Скопје, 23 октомври 2018 Денес по 125 години македонска борба за самобитност, слобода и право на самоопределување, Македонците во Република Македонија се ...
сите 117 | | | веќе видена

На почетокот на денешното рочиште за „27 април“, обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да даде поддршка за пратениците кои во петокот во Собранието ...
сите 229 | | | веќе видена

Отсуството на адвокатот Часлав Станоевиќ на обвинетиот Томе Ѓурчилов го одложи денешното рочиште за предметот „Топлик“ за 2 ноември. Станоевиќ, како што беше ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојан Клопчевски си заминува од Вардар осигурување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: