Ѓорѓиев: Доколку има потреба ќе овозможиме интервентен откуп на пченица


Земјоделците очекуваат Владата да им излезе во пресрет Земјоделците се жалат дека мелничарите не го почитуваат договорот за откуп на пченица плаќаат по 11 до ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата конечно призна дека ситуацијата со откупот на пченица е загрижувачка, изјави пратеничката Ленче Николовска и потсети дека пред две недели ова ...
| | веќе видена | слични

Пченицата стои на нива, тутунот скапува во гаражите, лозарите и откупувачите не можат да се договорат за откупната цена на грозјето и така секоја година. Па ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓиев: Доколку има потреба ќе овозможиме интервентен откуп на пченица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: