ВМРО-ДПМНЕ го отвора Уставот - нема гласови без СДСМ и ДУИ

2 копии
15 копии

Предлог уставните измени од владеачката ВМРО-ДПМНЕ, со кои се бара прецизирање на бракот како заедница меѓу маж и жена не е никаква дискриминација, туку ...
| | веќе видена | слични

- Кој е тој монструозен ум кој може да нареди следење на седиште на опозициска партија. Кој е тој монструозен ум кој може да собира информации и да уништува ...
| | веќе видена | слични

Ако службите имаат цел да ги газат човековите права и слободи во полза на нечии лични или политички интереси, тогаш подобро и да не постојат“. Ова во интервју ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ИЗМЕНА НА УСТАВОТ Ѓорчев: Бракот да се дефинира исклучиво како заедница помеѓу еден маж и една жена Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ покрена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 606 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ го отвора Уставот - нема гласови без СДСМ и ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: