Брисел притиска за билатералки, Атина бега од решение

2 копии

Последниот предлог на медијаторот Метју Нимиц е добра основа за наоѓање решение, но Атина не сака официјално да одговори на него, го пренесува Франкфуртер ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во разговор за Франкфуртер алгемајне цајтунг, шефот на македонската дипломатија, Никола Попоски изјави дека последниот предлог на медијаторот Метју Нимиц е ...
| | веќе видена | слични

„Имаше и други предлози како Република Македонија - Скопје, кое ние го понудивме да го ставиме на референдум пред граѓаните, но Грција го одби. Оттука не може ...
| | веќе видена | слични
3 копии
15 копии

Грција има други приоритети и сега не е заинтересирана за решавање на спорот со името, изјави министерот за надворешни работи Никола Попоски. За тоа дали има ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брисел притиска за билатералки, Атина бега од решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: