ВМРО-ДПМНЕ повикува на дијалог, СДСМ тактизира

2 копии

- Политиките на владата предводена од ВМРО ДПМНЕ резултираа со катастрофално влошување на угледот на Република Македонија, исчезнувањето на државата од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- ВМРО-ДПМНЕ повторно ги повикува и СДСМ и членовите на Експертската комисија за расчистување на случувањата пред и за време на 24 декември минатата година ...
| | веќе видена | слични

Најголемата опозициска партија во Македонија, СДСМ преку соопштение денеска реагираше поради политиките на владата предводена од ВМРО ДПМНЕ. Според СДСМ ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со својата неконструктивност ја загрозува препораката на ЕК за Македонија Од владејачката ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека неконструктниот однос на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа што СДСМ има двојно, па и тројно водство, a што се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24-ти декември, е лошо за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ повикува на дијалог, СДСМ тактизира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: