Новинарот Кежаровски почна штрајк со глад

2 копии

По 60 дена во притвор одреден според крајно контроверзни аргументи што предизвикаа остри реакции во дел од македонската јавност, Кривичниот суд во Скопје денес ...
| | веќе видена | слични

Уште за 30 дена е продолжен притворот на новинарот Томислав Кежаровски, а на предлог на јавниот обвинител. Иако новинарот побара со приложување на имотот како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новинарот Кежаровски почна штрајк со глад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: