Повторно се затвора воздушниот простор над Шкотска и Ирска

2 копии
5 копии
2 копии

Небото над Ирска и западните делови над Шкотска и над Англија во текот на вчерашниот ден беа затворени за авиосообраќај поради новиот ризик од вулканска прав ...
| | веќе видена | слични

Сите летови од и за аеродромот во Даблин се откажани поради облакот од вулканска пепел од Исланд, соопштија денеска ирските воздухопловни власти. Откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно се затвора воздушниот простор над Шкотска и Ирска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: