Експлозија во Скопската железарница, еден работник тешко повреден

2 копии
3 копии

МВР утврдува како било внесено оружјето во земјава Даниела Трпчевска Цилиндер од руска ракета, долга шест метри летал завчера низ Скопје, пред да експлодира, ...
| | веќе видена | слични

Министерката Јанкуловска соопшти дека се работи за граната од руско производство која експлодирала при нејзина обработка како старо железо. Видот на гранатата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопјани, вчера се разбудија во шок од силна експлозија, чад и збунетост. Изутрината, некаде околу осум часот, жителите на Железарница, Бутел и на околните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлозија во Скопската железарница, еден работник тешко повреден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: