Уапсен бомбашот од Тајмс Сквер

Њујорк Рано вчераутро е уапсено лицето осомничено за неуспешниот обид за бомбашки напад на Тајмс Сквер во Њујорк, изјави претставник на ФБИ. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Против Пакистанецот со американско државјанство, кој беше уапсен по неуспешниот обид за атентат во Њујорк, подигнато е официјално обвинение. Тој се товари за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен бомбашот од Тајмс Сквер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: