Од 20 декември редовна авиолинија Скопје-Берлин

Флај Германија ќе лета од Скопје Од 20 декември годинава германската авиокомпанија Флај Германија" ќе започне редовни летови од аеродромот Александар Велики" до Берлин, и тоа два пати неделно - во понеделник и петок. Како што информираат од Министерството за транспорт и врски, ова било договорено на вчерашната средба на министерот Миле Јанакиески со менаџментот на германската авиокомпанија. - Воедно, на средбата се разговараше и за можноста за воведување на дополнителни дестинации до Хамбург, Штудгард и Франкфурт - се вели во соопштението од Министерството. Од Министерството за транспорт и врски се цврсто убедени дека со воведувањето на новите авио линии бројот на патници ќе биде дополнително зголемен, како и фреквенцијата на летови над македонскиот воздушен простор. - Во понатамошниот период ќе продолжиме активно да работиме на привлекување на нови реномирани авиокомпании што ќе ги нудат своите услуги во нашата држава - се вели во соопштението. Компанијата Флај Германијаа, постои 26 години и располага со ...
| | веќе видена | слични

Во просториите на Министерството за транспорт и врски, министерот Миле Јанакиески вчера одржа состанок со германската авиокомпанија „Флај Германија“, која од 20 декември 2013 година ќе почне со редовни летови од аеродромот „Александар Велики“-Скопје до Берлин, и тоа двапати неделно, во понеделник и во петок, соопшти Министерството Оттаму додаваат дека на средбата се разговарало и за можноста за воведување дополнителни дестинации до Хамбург, Штутгард и до Франкфурт. Компанијата „Флај Германија“ постои 26 години и располага со флота од 18 авиони. - Во Министерството за транспорт и врски сме цврсто убедени дека со воведувањето на новите авиолинии, бројот на патници ќе биде дополнително зголемен, како и фреквенцијата на летови над македонскиот воздушен простор. Притоа, во Министерството за транспорт и врски и во понатамошниот период ќе продолжиме активно да работиме на привлекување нови реномирани авиокомпании, кои ќе ги нудат своите услуги во нашата држава - велат во Министерството.
| | веќе видена | слични

Министерот Миле Јанакиески вчера одржа состанок со германската авио компанија Флај Германија , која од 20 декември 2013 година ќе започне со редовни летови од аеродромот Александар Велики-Скопје до Берлин, и тоа два пати неделно во деновите понеделник и петок. Според информациите од Министерството за транспорт и врски на средбата се разговарало и за можноста за воведување на дополнителни дестинации до Хамбург, Штудгард и Франкфурт. Компанијата Флај Германија , постои 26 години и располага со флота од 18 авиони. Со воведувањето на новите авио линии, бројот на патници ќе биде дополнително зголемен, како и фрекфенцијата на летови над македонскиот воздушен простор.
| | веќе видена | слични

Од декември македонските граѓани ќе може да летаат со авион директно до Берлин. Редовната линија ќе се воспостави од 20 декември од аеродромот Александар Велики два пати во неделата во понеделник и петок, а ќе ја опслужува „Флај Германија“, беше договорено денеска на состанокот на министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески со претставници на германската авио компанија. На средбата, како што информира Министерството за транспорт и врски, се разговараше и за можноста за воведување дополнителни дестинации до Хамбург, Штудгард и Франкфурт. - Во Министерството за транспорт и врски сме цврсто убедени дека со воведувањето на новите авио линии, бројот на патници ќе биде дополнително зголемен, како и фреквенцијата на летови над македонскиот воздушен простор, стои во соопштението.
| | веќе видена | слични

Останато

Предупредување за тропска бура е објавено за дел од американската област Нова Англија, додека ураганот Хосе се приближува кон североисточниот брег на ...
сите 209 | | | веќе видена

Собранието денеска во 11 часот ќе ја продолжи 12. седница, на која како точки на дневен ред се законот за минимална плата, законот за стечајците и укинување на ...
сите 256 | | | веќе видена

Емилија Александрова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека граѓаните во изминативе 100 дена се сведоци на скандали и штетни политики кои ...
сите 100 | | | веќе видена

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната ...
сите 185 | | | веќе видена

Повеќе од два часа обвинителите од Специјалното обвинителство се обидуваат да ги убедат врховните судии зошто имотот на доскорешната владеачка партија треба ...
сите 179 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина Карпош денес и официјално ја објави неговата кандидатура на претстојните локални избори. Тој повторно ќе ја побара ...
сите 82 | | | веќе видена

Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 20 декември редовна авиолинија Скопје-Берлин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: