ВМРО – ДПМНЕ место одговор и договор за Субрата Рој, постави прашање до СДСМ

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ експресно реагираше на денешната прес-конференција на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов кој побара да се објави текстот од договорот со ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ изразува сериозно несогласување со одлуката Миодраг Јовановиќ да биде поставен за в.д. Раководител на Пошта Куманово, се вели во реакцијата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ во реакција на прес-конференција на портпаролот на опозициската СДСМ Петре Шилегов истакнува дека не се согласува со одлуката Миодраг Јовановиќ да ...
| | веќе видена | слични

Со своја реакција на прес-конференцијата на СДСМ, во која Петре Шилегов објави дека поранешниот градоначалник Миодраг Јовановиќ кој прегази човек е назначен за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не се согласува со одлуката Миодраг Јовановиќ да биде поставен за в.д. раководител на Пошта Куманово, велат од владејачката партија во реакција на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ВМРО-ДПМНЕ во рамките на законските и институционални можности ќе покрене иницијатива за негова смена од раководна позиција. Иако станува збор за позиција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО – ДПМНЕ место одговор и договор за Субрата Рој, постави прашање до СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: