Турново е за почит - со домашен производ до успех

Во таборот на Хајдук владее одлично расположение по убедливиот триумф од 1-5 на гостувањето против Задар на премиерата од новата сезона во хрватскиот ...
| | веќе видена | слични

Сплитски Хајдук, еден од најголемите клубови на бившојугословенските простори во четврток ќе го дочекаат македонскиот евро-дебитант Хоризонт Турново во второто ...
| | веќе видена | слични

Неколку илјади посетители на музичкиот фестивал го оштетија тревникот на стадионот Вака изгледаше тревникот на „Пољуд“ по завршување на музичкиот фестивал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска имаше средба со претставници на Здружението „Борка – за секој нов ден“ во кое членуваат пациенти со малигни ...
сите 293 | | | веќе видена

Разочараноста е огромна, тенденцијата е да има промени, да дојдат политичари кои нудат надеж, политичари кои што знаат како да се справат со предизвиците, јас ...
сите 542 | | | веќе видена

И покрај тоа што расте трендот на се поголем број излекувани пациенти, денеска во најголемиот ковид-центар во Македонија, ГОБ „8 Септември“ се примени 16 ...
сите 91 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 169 | | | веќе видена

Повеќе од уметничко дело, повеќе од графит, ова е Македонија вели кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2 Зоран Коцевски за новиот графит посветен на ...
сите 365 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турново е за почит - со домашен производ до успех

Од:
До кого (е-маил):
Порака: