Еве зошто Субрата го сака Охрид

Контроверзниот индиски бизнисмен Субрата Рој преку својата „Сахара Груп“ во следните три години треба да инвестира околу 211 милиони евра во агрокомбинатот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство го објави договорот за закуп на земјоделско земјиште со Субрата Рој кој најави дека од комбинатот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сахара Груп во следните три години ќе инвестира во агрокомбинатот Џумајлија околу 211 милиони евра, ќе вработи над 2000 лица и ќе изгради фабрика за добиточна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Објавен договорот за „Џумајлија“: Субрата Рој ќе плаќа 120 илјади евра годишно за земјиштето Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство го ...
| | веќе видена | слични

Индискиот милијардер Субрата Рој преку својата компанија „Сахара Индијан Паривар“, денеска на прес конференција го објави инвестицискиот план за Агрокомбинатот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Индиската компанија „Сахара Индијан Паривар“ на милијардерот Субрата Рој го објави инвестицискиот план за Агрокомбинатот „Џумајлија“ каде за три години планира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 797 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 640 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Почна полицискиот час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, Петровец и Студеничани, во ...
сите 194 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 186 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите во медиумите и јавното соопштение на митрополитот Агатангел и Повардарската ...
сите 90 | | | веќе видена

Најпосебните жени покрај убавината имаат нешто друго заедничко. Сигурно познавате одредени дами кои секогаш се издвојуваат од толпата и привлекуваат внимание ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве зошто Субрата го сака Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: