Брзината е причина за сообраќајката во која настрада Никола Младенов

Од обвинителството информираа дека истрагата и вештачењето утврдиле дека нема никакви докази за евентуално сторено кривично дело поврзано со трагичниот настан ...
| | веќе видена | слични

Затворената истрага на обвинителството за смртта на Никола Младенов отвори дополнителни дилеми во јавноста – сметаат дел од експертите. Прес на висока – нога ...
| | веќе видена | слични

Според јавното обвинителство, нема докази дека сообраќајната незгода во која загина новинарот и основач на „Фокус“ е резултат на сторено кривично дело. На ...
| | веќе видена | слични

Новинарот и сопственик на неделникот „Фокус“, Никола Младенов, го загубил животот во несреќен случај, односно сообраќајна незгода, која се случила ноќта меѓу ...
| | веќе видена | слични

„Не, јас сакам да кажам такви сметки не се предадени ниту во судот ниту во обвинителство ниту во полиција“ – посочи во официјалната изјава од јавното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот и одговорен уредник на „Нова Македонија“ Зоран Димитровски, ја демантираше изјавата на обвинителството кое посочи дека весникот воопшто не ги предал ...
| | веќе видена | слични

Зоран Димитровски главен и одговорен уредник на весникот „Нова Македонија“ демантира дека весникот воопшто не ги предал сметките од патарините од последните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брзината е причина за сообраќајката во која настрада Никола Младенов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: