Екипи од општина Ѓорче Петров ги расчистуваат штетите од невремето

За само половина час, како што информираат од општина Ѓорче Петров, наврнаа 70 литри на м2. Поплавени се подрумите на многу станбени објекти, искршени се дрвја ...
| | веќе видена | слични

Поплавените граѓани од Ѓорче Петров со штети од невремето што ја зафати општината ќе можат да поднесуваат пријави и викендов. Пријавувањето ќе може да се врши ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Снежана Трајковска, координатор на Советничка група во општина Ѓорче Петров вчера упати обвинувања до градоначалникот Сокол Митровски во врска со поплавени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екипи од општина Ѓорче Петров ги расчистуваат штетите од невремето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: