Холандија бара да се откријат напаѓачите на ЛГБТИ Центарот

2 копии

Советот за надворешна политика на Европската Унија денеска ги усвои Упатствата за промоција и заштита на уживањето на сите човекови права од страна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 227 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Денеска во 09.15 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Ресен и Надворешната канцеларија за криминалистички работи бил лишен од слобода ...
сите 393 | | | веќе видена

КИЕВ, (Ројтерс) - Сателитските снимки објавени во четвртокот покажаа уништување во руската воздухопловна база на Крим, погодена неколку дена претходно во напад ...
сите 102 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 130 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандија бара да се откријат напаѓачите на ЛГБТИ Центарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: