И владејачката коалиција и опозицијата прогласија победа во Албанија


2 копии
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Додека сум Претседател на ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволам промена на Уставот за Договорот со Бугарија. ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати никаков Договор што е на штета на ...
сите 395 | | | веќе видена

Шефот на државата Пендаровски во интервју за ТВ24 часа вели дека го советувал премиерот да не оди во Брисел и ја оценува одлуката на Бугарската црква за ...
сите 986 | | | веќе видена

Од ВМРо-ДПМНЕ реагираат за тоа што СДСМ крати од ставките за развој, односно предвидува 15.7% помалку во развојната компонента на буџетот. Власта крати 2.2 ...
сите 116 | | | веќе видена

Ако Скопје има сериозни проблеми со топлотната енергија, граѓаните ќе се соочат со уште поголем проблем оти во централното градско подрачје се нема услови за ...
сите 77 | | | веќе видена

Пациентка од душевна болница е тешко повредена откако испаднала од возило. Станува збор за пациентка од ЈЗУ Психијатриска болница Демир Хисар која испаднала ...
сите 170 | | | веќе видена

Кражба била извршена во објект на Јавното претпријатие „Национална радиодифузија“ од Куманово, соопшти денеска полицијата. – Вчера во 17:30 часот во СВР ...
сите 264 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) до крајот на неделава треба да ги усвои измените на тарифниот систем за универзалниот снабдувач со ...
сите 87 | | | веќе видена

Граѓаните со дебаклот на протестот му упатија јасна порака на ВМРО-ДПМНЕ и на Христијан Мицкоски дека не сакаат блокади и деструкции. Наместо да биде единствен ...
сите 81 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин, соопшти дека најнапредното руско противвоздушно и противракетно оружје веќе и се доставува на армијата. Руската војска ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И владејачката коалиција и опозицијата прогласија победа во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: