Утре продолжува петта седница во Центар


Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, со свои пари ќе ги плати казните од 7.500 и 1.500 евра што му ги пропишале инспекциите кои се сè почести ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес конференција, Мирослав Шиповиќ-претседател на Советот на општина Центар, реагираше на вчерашната изјава на советничка од ДПМНЕ и на написите ...
| | веќе видена | слични

Мирно и без присуство на демонстранти, со решетки на прозорците почна продолжението на петтата седница на Советот на општина Центар. Градоначалникот Жерновски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 272 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има ...
сите 157 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре продолжува петта седница во Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: