ЦУК: Можни излевања на помали реки во Источниот регион


19 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и ...
| | веќе видена | слични

Времето во петок претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд во северозападните, западните, како и ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија во петок претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд во северозападните и крајните ...
| | веќе видена | слични

Температурата ќе се движи од 20 до 30 степени. Во Скопје слично време, со температура до 28 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 238 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје постапувајќи по кривичниот предмет во јавноста познат како „Титаник 3“, ги уважи жалбите на обвинетите Исмет Гури и Ејуп Алими, и ја ...
сите 194 | | | веќе видена

Третиот ешалон - администрацијата е на тапет со години, реагираат синдикатите. Наместо да се обвинуваат административните службеници дека се корумпирани, од ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУК: Можни излевања на помали реки во Источниот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: