Дожд, ветер, грмежи и температура до 27 степени


12 копии

Во Македонија во петок претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд во северозападните и крајните ...
| | веќе видена | слични

Температурата ќе се движи од 20 до 30 степени. Во Скопје слично време, со температура до 28 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.
| | веќе видена | слични

Попладне ќе има ретка појава на грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 21 до 29 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дожд, ветер, грмежи и температура до 27 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: