Дожд, ветер, грмежи и температура до 27 степени


12 копии

Во Македонија во петок претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд во северозападните и крајните ...
| | веќе видена | слични

Температурата ќе се движи од 20 до 30 степени. Во Скопје слично време, со температура до 28 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.
| | веќе видена | слични

Попладне ќе има ретка појава на грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 21 до 29 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дожд, ветер, грмежи и температура до 27 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: