Мињон: Логично е Европскиот совет да и додели датум на Македонија!

Пораките што Жан Клод Мињон ги испрати во Скопје според аналитичарите се сигнал дека Советот на Европа го зголемува ангажманот во Македонија. Тие апелираат ...
| | веќе видена | слични

Со заедничко писмо на двајцата сопретседатели на Мешовитиот комитет Македонија-Европска Унија, Кенан Хасипи и Јоргос Шацимаркакис, упатено до претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мињон: Логично е Европскиот совет да и додели датум на Македонија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: