Жерновски создава конфликти


3 копии

„Проектот на Андреј Жерновски за бесплатно паркирање е класично манипулирање со јавноста. Паркингот во општина Центар не може да се смета за целосно бесплатен ...
| | веќе видена | слични

НСДП реагира на, како што велат, бруталниот напад од страна на ВМРО-ДПМНЕ врз Советот и Градоначалникот на Центар.Владеачката партија не може да ја прифати ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение ги демантира како апсолутно неточни информациите објавени во одредени медиуми дека нивната советничка група во општина Центар не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жерновски создава конфликти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: