Високите гости прошетаа по охридската чаршија

4 копии

Земјите од регионот на Југоисточна Европа ќе формираат заедничко Парламентарно собрание. Ова го договорија претстедателите на парламентите и нивните ...
| | веќе видена | слични

„Многу одамна се формирани Нордискиот совет, Парламентот на Бенелукс, пред и после деведесеттите години на минатиот век Парламентарното собрание на ЦЕИ, ...
| | веќе видена | слични

Вељаноски: ПСЈИЕ да го претвори регионот во зона на мир, стабилност и солидарност Спикерот на македонското Собрание, Трајко Вељаноски, денеска го имаше своето ...
| | веќе видена | слични

Вторник, 28 мај 2013 година, Охрид Почитувани претставници на информативните медиуми, Имавте прилика во изминатите два дена и непосредно да ја следите 10. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 174 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Високите гости прошетаа по охридската чаршија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: