Уапсени уште две лица за убиството на војникот во Лондон


9 копии

Британската полиција уапси уште три лица на возраст од 24, 28 и 21 година, за кои се верува дека се поврзани со заверата за убиство на британскиот војник Ли ...
| | веќе видена | слични

Полицијата соопшти дека уапсила двајца мажи на возраст од 24 и 28 години во една куќа во куќниот дел на Лондон, додека третиот маж на возраст од 21 година бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 399 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 249 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 341 | | | веќе видена

Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
сите 286 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени уште две лица за убиството на војникот во Лондон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: