ЕП пак препорача почеток на преговори за Македонија

15 копии

Европскиот парламент во четртокот во Стразбур изгласа резолуција со која уште еднаш јасно се побара од Советот на Европската унија да и додели без одлагање, ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент (ЕП) го повика ирското претседателство со Советот на Европската Унија (ЕУ) да спроведе интензивна дипломатија за да се постигне позитивен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Резолуцијата за Македонија предложена од Ричард Ховит, вчера беше усвоена со 505 гласа за и 61 против. Преку неа, Европскиот парламент уште еднаш побара од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 832 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 399 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 341 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина за време на полициска интервенција, е ужасен и ...
сите 200 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека хронично болните лица, родителите на дете до 10-годишна возраст или активно четврто одделение, ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП пак препорача почеток на преговори за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: