Груевски се обрати на бизнис форумот „Астана 2013“

4 копии

На обраќањето на Форумот на тематската расправа „Дијалог на лидери“, а во рамки на економскиот форум „Астана 2013“ свое обраќање имаше и премиерот Груевски кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Економскиот форум „Астана 2013“ беше одлична можност да се слушнат различни мислења и проблеми и како различни држави ја чуствуваат кризата и се справуваат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светската економија се уште се наоѓа под влијание на глобалните предизвици, а стручната јавност е под постојаната неизвесност за утврдување на решенија за ...
| | веќе видена | слични

На обраќањето на Форумот на тематската расправа „Дијалог на лидери“, на која се говореше за генералните предизвици со кои се соочуваат државите во поглед на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Никола Груевски вчера во Казахстан се сретнал со Вук Јеремиќ, претседателот на 67-то заседание на Генералното собрание на Обединетите Нации, со кого ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 387 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 381 | | | веќе видена

Околу 1.600 американски војници се распоредени во околината на Вашингтон и се наоѓаат во состојба на „зголемена готовност“, соопшти денеска Пентагон, во ...
сите 348 | | | веќе видена

Владејачките партии не се откажуваат од избори следниот месец. Вицепремерот Бујар Османи денеска повтори дека, овие две недели треба да се искористат за ...
сите 442 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 123 | | | веќе видена

Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
сите 231 | | | веќе видена

Предлогот на Комисијата за заштита од заразни болести за воведување на ограничување на движењето за престојниот продолжен викенд во целост е прифатен од ...
сите 110 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски се обрати на бизнис форумот „Астана 2013“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: