Денеска дожд за викендот пекол - еве какво ќе биде времето до крајот на мај

Во наредните денови ќе преовладува претежно стабилно, суво и топло време Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, наместа проследен со грмежи и засилен ветер. Повеќе услови за врнежи ќе има во западните и северозападните делови од земјава. Во попладневните часови облачноста ќе почне да се намалува. Преку денот ќе дува умерен југоисточен ветер, а во североисточниот и во источниот дел во земјава повремено ветерот ќе се засилува.Утринската температура ќе се движи од осум до 13, а дневната од 23 до 30 степени.Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремен краткотраен дожд. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 28 степени.Во наредните денови ќе преовладува претежно стабилно, суво и топло време
| | веќе видена | слични
2 копии

Сонце, слаб ветер и температури до 33 степени Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од југозападен и западен правец, ни најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска. И денеска ќе имаме високо УВ зрачење со индекс осум. Температурите низ земјава ќе се движат од 24 до 33 степени. Во Скопје ќе преовладува слично време со температура до 31 степен. 1QQ
| | веќе видена | слични

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло. Утринските температури ќе се движат од 9 до 16 степени, а максималните дневни температури од 25-34 степени. Постои многу мала веројатно за локални врнежи од дожд во западните предели и тоа во попладневните часови.
| | веќе видена | слични
29 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени. Во Скопје слично време, со температура до 30 степени. УВ-вредноста ќе изнесува 7.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија денес времето ќе биде сончево и многу топло. Се бележи многу мала веројатност за локални врнежи од дожд постои во западните предели во попладневните часови. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од 9°C до 16°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 25°C до 34°C. УВ индексот ќе биде 7. Во Скопје денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи околу 13-тиот степен а максималната дневна ќе достигне до 31 степен,
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од југозападен и западен правец. Дневните температури ќе се движат до 27 до 33 степени Целзиусови, информираат од Управата за хидрометеоролшки работи. За утре и задутре се очекува слично време, со мала локална облачност.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува засилен западен и југозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од 8°C до 15°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 24°C односно до 33°C. Ув индекс 7. Во Скопје во сабота ќе биде сончево и многу топло. Слаб југоисточен ветер. Утринската температура од 12°C, а максималната дневна ќе достигне до 30°C. Ув индекс 7. Во недела сончево и многу топло. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 25 км/ч. Утринските температури од 7°C до 14°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 25°C до 34 степени. Ув индекс 7. Сончево и многу топло ќе биде и во понеделник. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен и западен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 25км/ч. Утринските температури ќе се движат од 8°C до 15°C, а максималните дневни ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје денес ќе биде сончево и многу топло. Слаб југоисточен ветер. Утринската температура од 12 C, а максималната дневна ќе достигне до 30 C. Ув индекс 7. Во недела сончево и многу топло. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 25 км/ч. Утринските температури од 7 C до 14 C, а максималните дневни температури ќе се движат од 25 C до 34 степени. Ув индекс 7. Сончево и многу топло ќе биде и во понеделник. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен и западен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 25км/ч. Утринските температури ќе се движат од 8 C до 15 C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 25 C односно до 34 C. Ув индекс 7.
| | веќе видена | слични

Сончево, топло и температури до 33 степени целзиусови ја очекуваат Македонија во овие мајски денови.Како што информираат метеролозите, кои во изминативе денови често ја уткаа временската прогноза, деновиве што следат во земјава ќе биде сончево и многу топло и ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а на запад ќе дува засилен западен и југозападен ветер. Очекувањата се дека утринските температури ќе се движат од 8 до 15 степени целзиусови степени, а максималните дневни температури ќе варираат од 24 до 33 степени целзиусови степени. Во Скопје денеска температурата, според метеролозите, би требало да достигне до триесеттиот степен.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 466 | | | веќе видена

Заев замина на луксузен одмор во странство, во Германија и остави, даде зелено светло да се реализира уште еден насилнички акт против Република Македонија; Акт ...
сите 537 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 154 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 260 | | | веќе видена

Скандалот на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш никако да стивне, секој ден се појавува нов доказ против пеачката.Пеачката ставајќи на Инстаграм ...
сите 209 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 91 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска дожд за викендот пекол - еве какво ќе биде времето до крајот на мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: