СДСМ менува делегати блиски до Стевче Јакимовски


Кандидатите за претседатели на СДСМ ќе седнат на заедничка маса, но откако ќе се дефинира колку од нив ќе останат во трка по претседателската фотелја. Прво ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прифатена е кандидатурата на Кире Наумов за лидер на СДСМ за претстојниот Конгрес на партијата на 2 јуни. Извршниот одбор на СДСМ ја прифати кандидатурата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 436 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ менува делегати блиски до Стевче Јакимовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: