Странците чекаат да се отвори Мекдоналдс

2 копии
5 копии
12 копии
3 копии

Сите 236 вработени во рестораните „Мекдоналдс“ во Македонија остануваат на своите работни места, им пренел денеска сопственикот на компанијата „СЈ“, Светозар ...
| | веќе видена | слични

На денешната средба со вработените, сопственикот на компанијата „СЈ“, Светозар Јаневски, соопштил дека сите 236 вработени во рестораните на Мекдоналдс ...
| | веќе видена | слични

Средбата, како што соопштија од компанијата, беше иницирана по негово барање и на неа присуствуваа и претставници на менаџментот на компанијата која управува ...
| | веќе видена | слични

Пред, за време и по рецесијата, Мекдоналдс е незапирлива глобална сила. Гигантот за брза храна сега може да се најде во 119 земји, каде што се служат над 75 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 351 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странците чекаат да се отвори Мекдоналдс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: